Wracam na stronę główną

Zainwestuj w WiązowieProfilaktyka cukrzycy w subregionie wrocławskim i m. Wrocław Drukuj Email
Wpisany przez Malwina Hertig   
poniedziałek, 26 lipca 2021 11:42

Europejskie Centrum Szkoleń Sp. z o.o. zaprasza mieszkańców województwa dolnośląskiego do udziału w projekcie współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego „Profilaktyka cukrzycy w subregionie wrocławskim i m. Wrocław”.

Powstanie projektu stanowi odpowiedź na istotny problem zdrowotny występujący na terenie województwa dolnośląskiego – cukrzycę. Biorąc pod uwagę podział administracyjny Polski, województwo dolnośląskie to jeden z obszarów o najwyższej zapadalności na tę chorobę. Cukrzyca jest rozpoznawana zbyt późno, a dostęp pacjentów do specjalistów – dietetyków i diabetologów bardzo mocno ograniczony. Jest to o tyle niepokojące w obecnej sytuacji, że zachorowanie na COVID-19 w przypadku diabetyka to zdecydowanie większe prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań.

Każdy mieszkaniec województwa dolnośląskiego, subregionu wrocławskiego (powiaty: milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski) i miasta Wrocław, który jest w wieku powyżej 35-64 lat i nie posiada w dotychczasowym wywiadzie rozpoznanej cukrzycy typu 2 może zgłosić się do projektu wypełniając ankietę rekrutacyjną dostępną na stronie: http://wygramzcukrzyca.pl/jak-dolaczyc-do-projektu/ .

Po zakwalifikowaniu do projektu, uczestnicy będą mogli skorzystać z działań edukacyjnych, czyli wziąć udział w spotkaniach dotyczących cukrzycy, jej profilaktyki, a także zasad zdrowego odżywiania się i zapobiegania rozwojowi choroby, działań diagnostycznych, czyli spotkaniach z lekarzem i badaniach w kierunku cukrzycy, wreszcie spotkaniach konsultacyjnych z dietetykiem i diabetologiem.

Projekt „Profilaktyka cukrzycy w subregionie wrocławskim i m. Wrocław” został dofinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a więc udział w nim jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie: www.wygramzcukrzyca.pl .