Wracam na stronę główną

Zainwestuj w WiązowieOgłoszenie w sprawie dystrybucji węgla dla mieszkańców Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Walasek   
piątek, 04 listopada 2022 11:03

Ogłoszenie w sprawie dystrybucji węgla dla mieszkańców
Miasta i Gminy Wiązów po cenach preferencyjnych.

Burmistrz Miasta i Gminy Wiązów informuje o przystąpieniu Gminy do zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych po cenach preferencyjnych tj. 2000 zł za tonę.

W chwili obecnej prowadzone są rozmowy z przedsiębiorcami zajmującymi się sprzedażą węgla w celu dostarczenia i ułatwienia zakupu węgla mieszkańcom. Proponowane asortymenty to groszek oraz orzech (węgiel nie będzie workowany);

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Aktywów Państwowych z 2 listopada 2022 r. w sprawie ilości paliwa stałego dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego ustalono, że do zakupu dostępna będzie następująca ilość węgla:

- 1500 kg – do dnia 31 grudnia 2022 r.;

- 1500 kg – od dnia 1 stycznia 2023 r.

Sprzedaż węgla dla mieszkańców uruchomiona zostanie po podpisaniu umowy z podmiotem uprawnionym do prowadzenia sprzedaży gminom paliwa stałego, który wskazany został w stosownym Rozporządzeniu Ministra Aktywów Państwowych oraz przekazaniu nam do odbioru z centrum dystrybucji pierwszej transzy węgla.

Przypominamy, że do dokonania zakupu preferencyjnego uprawniona jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym zlokalizowanym na obszarze gminy Wiązów, która spełnia warunki uprawniające do otrzymania dodatku węglowego.

Informacja o przystąpieniu Gminy Wiązów do zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych.