Wracam na stronę główną Wymiana pieców Dofinansowanie do wymiany pieców

Zainwestuj w Wiązowie

OdnośnikiDofinansowanie do wymiany pieców Drukuj Email
czwartek, 14 maja 2020 12:59

Wymiana pieców

Projekt: „Poprawa jakości powietrza poprzez modernizację systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych w gminach powiatu oławskiego, strzelińskiego i średzkiego – projekt grantowy”

Gmina Wiązów wspólnie z kilkoma innymi gminami powiatu strzelińskiego, oławskiego i średzkiego pozyskało środki z Unii Europejskiej na wymianę wysokoemisyjnych źródeł ogrzewania w budynkach mieszkalnych.

Obecnie rozpoczynamy realizację działań informacyjno – promocyjnych, które mają przybliżyć mieszkańcom Gminy Wiązów możliwość pozyskania wsparcia finansowego na wymianę pieców.  W tym celu uruchomiony został informacyjny punkt konsultacyjny dla mieszkańców, którego pracownicy udzielają telefonicznie i e-mailowo informacji o projekcie.

Kolejnym krokiem w realizacji zadania będzie nabór chętnych do udziału w projekcie, w którym osoby zainteresowane uzyskaniem dotacji na wymianę piecy będą składać stosowne wnioski i inne wymagane w procesie naboru dokumenty. Planowany termin uruchomienia naboru to lipiec /sierpień 2020 r. Informacja o rozpoczęciu naboru wniosków zamieszczona zostanie m. in. na stronie internetowej  Urzędu Miasta i Gminy Wiązów oraz w prasie.

O dofinansowanie na wymianę pieców mogą ubiegać się mieszkańcy Gminy Wiązów, właściciele domów jednorodzinnych a także właściciele i najemcy mieszkań w domach wielorodzinnych, którzy planują wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła tzw. „kopciuchów”  na nowe ekologiczne źródła ciepła takie jak pompy ciepła, kotły na biomasę (np. pellet) lub kotły gazowe. Istnieje także możliwości ogrzewania elektrycznego, ale jedynie w sytuacji gdy będzie ono zasilane z instalacji wykorzystujących OZE np. instalacją fotowoltaiczną.

Mieszkańcy, którzy zdecydują się na wymianę starego pieca na nowy mogą uzyskać dofinansowanie do 85% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 25 000 zł na wymianę jednego źródła ciepła.

Środki przekazywane będą na podstawie umowy o powierzenie grantu po zrealizowaniu przedsięwzięcia, na zasadzie refundacji poniesionych kosztów. Dofinansowania nie będzie można uzyskać na instalacje już wykonane (posiadające odbiory i zapłacone) przed zawarciem umowy o powierzenie grantu.

W przypadku pytań można kontaktować się z pracownikami punktu konsultacyjnego w dni robocze w godzinach od 7.30 do 15.30  pod nr tel. 71 39 311 36 wew. 17 i 785 442 114  oraz tel. 71 39 311 36 wew. 37 i  785 442 155, lub drogą elektroniczną Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.