Wracam na stronę główną

Zainwestuj w WiązowieAktualizacja „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Wiązów" Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Pyczek   
piątek, 05 lutego 2021 09:50

Gmina Wiązów aktualizuje dokument pn. „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Wiązów" (dalej PGN).

Celem aktualizacji jest przede wszystkim obecna ocena stanu powietrza w Gminie oraz nakreślenie działań wpływających na poprawę gospodarki energetycznej i mobilności w zakresie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, poprawy efektywności gospodarki energią, zwiększenia ilości energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł oraz zwiększenia dostępności transportu publicznego.

Efektem końcowym aktualizacji PGN będzie określenie listy działań nakierowanych bezpośrednio i pośrednio na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a także instrumentów, które wspomogą wszystkich uczestników realizacji Programu w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną w zakresie budynków i środków transportowych.

Apelujemy mieszkańców, przedsiębiorców i innych jednostek organizacyjnych zainteresowanych realizacją inwestycji proekologicznych, na które będą starać się o wsparcie ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego lub innych programów krajowych o przedłożenie stosownej informacji w tym zakresie do Gminy.

Prosimy o wypełnienie i przesłanie lub przekazanie wypełnionej karty projektu/projektów do Urzędu Miasta i Gminy, Plac Wolności 37, 57-120 Wiązów, lub na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 8 maja 2021 r.

Warunkiem uwzględnienia inwestycji w Planie jest przekazanie informacji o planowanej inwestycji.

Karta zgłoszenia projektu.