Wracam na stronę główną Wymiana pieców UWAGA - Rusza nabór wniosków na wymianę pieców

Zainwestuj w Wiązowie

OdnośnikiUWAGA - Rusza nabór wniosków na wymianę pieców Drukuj Email
poniedziałek, 25 stycznia 2021 14:40

Wymiana pieców

Burmistrz Miasta i Gminy Wiązów informuje, że w II połowie lutego 2021 rusza nabór wniosków na wymianę pieców.

Nabór wniosków o udzielenie grantów w ramach II rundy w projekcie pn. "Poprawa jakości powietrza poprzez modernizację systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych w gminach powiatu oławskiego, strzelińskiego i średzkiego" będzie ogłoszony w II połowie lutego 2021 roku.
Na złożenie wniosków będą Państwo mieli około 2 miesięcy. Projekty będą dotyczyć wymiany nieefektywnych źródeł ciepła (piece węglowe nie spełniające norm emisyjnych ekoprojektu obowiązujących od 2020 roku lub wymagań klasy 5) na kotły spalające biomasę lub paliwa gazowe, źródła ciepła oparte o OZE (np. pompy ciepła), źródła ciepła zasilane energią elektryczną zasilaną instalacją wykorzystującą OZE (np. instalacją fotowoltaiczną, stanowiącą element inwestycji lub instalacją fotowoltaiczną już istniejącą) na które można otrzymać dofinansowanie wynoszące maksymalnie do 85 % kosztów kwalifikowalnych inwestycji, jednak nie więcej niż 25 tys. zł.

Przed złożeniem wniosku należy wykonać uproszczony audyt energetyczny, wg metodologii udostępnionej przez DIP, który jest niezbędnym elementem dokumentacji aplikacyjnej. Koszt wykonania audytu ponosi Grantobiorca. Koszt audytu jest kosztem kwalifikowanym jeżeli Grantobiorca zdecyduje się go doliczyć do kosztów inwestycji i możliwy do odzyskania jedynie w przypadku uzyskania liczby punktów umożliwiającej zakwalifikowanie się do projektu grantowego.
W związku z tym zachęcamy Państwa do kontaktu z wybranymi audytorami, którzy udzielą pomocy w zakresie rzeczowej realizacji inwestycji i spełnienia wytycznych konkursowych. Lista dostępnych audytorów dostępna jest na stronach Lidera Gminy Domaniów i Partnerów projektu.

Lista audytorów.